Презентація досвіду тьюторства

21 листопада на конференції «Освіта. Наука. Інновації» я разом з Нікітою Панченко ділилися досвідом впровадження тьюторства та його ефективності як освітньої програми для становлення новатора. Нікіта є сертифікованим тьютором (хоч він ще сам учень) від International Academy of Tutoring, а я вже пройшла сертифікацію 2 рівня. В нашій школі тьюторська система супроводу учнів існує вже 3-й рік і нам дуже хотілося розказати про успіхи нашої моделі.

Також мені випала честь вести модерацію та обговорення в секції «Як виховати новатора. Сучасні освітні програми» з легкої руки та напуття від Оксена Васильовича, директора Мала академія наук України. Це був мій перший досвід на такій великій сцені – дякую за довіру організаторам події! Слухаючи всіх доповідачів (серед яких були представники MainSchool, Новопечерської та Ліко-Школи) я щиро раділа, що наша школа багато що перепробувала та впровадила з почутого. Тенденції щодо використання принципів та підходів STEAM (science, technology, engineering, all (subjects) and math), IBE (inquery based education), проектного навчання та компетентнісного підходу зберігаються та будуть в тренді надовго, бо тільки так наша шкільна освіта може йти в ногу з часом.

Всі школи лінійки розказували що діють в межах доповнень до програм МОН, в нашій ж – ще до того є тьюторська система супроводу, що працює на отримання нашими учнями безперечно важливих hard skills – таких як вміння вчитися, саморефлексувати та шукати ефективні способи вирішення будь-яких проблем чи поставлених задач спираючись на власні сильні сторони та розширюючи горизонти можливостей. З учасниками ми обговорили освітні програми та їх особливості, що в рамках класичних програм МОН та поза ними дають змогу відповідати запитам часу.

В наших планах – надалі активно розвивати та поширювати ідеї тьюторства.
В середині грудня ми плануємо вебінар «Все, що Ви хотіли знати про тьюторинг», де поділимося своїми думками щодо поширених питань.

Гречне спасибі Innovation Market за такий потужний захід, де можна побачити реальні інновації, торкнутися їх, зустріти однодумців та надихнутися!