Презентація досвіду тьюторства

Posted on

Досвід впровадження тьюторства

21 листопада на конференції «Освіта. Наука. Інновації» Ольга Казакова разом з Нікітою Панченко ділилися досвідом впровадження тьюторства та його ефективності як освітньої програми для становлення новатора. Нікіта є сертифікованим тьютором (хоч на той час він був учнем) від International Academy of Tutoring, а Ольга вже пройшла сертифікацію 2 рівня. В нашій школі тьюторська система супроводу учнів існує вже 4-й рік і нам дуже хотілося розказати про успіхи нашої системи.

Також Олі випала честь вести модерацію та обговорення в секції «Як виховати новатора. Сучасні освітні програми» з легкої руки та напуття від Оксена Васильовича, директора Малої академії наук України. Це був її перший досвід на такій великій сцені, за що дякує організаторам події! Слухаючи всіх доповідачів (серед яких були представники MainSchool, Новопечерської та Ліко-Школи) вона щиро раділа, що наша школа багато що перепробувала та впровадила з почутого. Тенденції щодо використання принципів та підходів STEAM (science, technology, engineering, all (subjects) and math), IBE (inquery based education), проектного навчання та компетентнісного підходу зберігаються та будуть в тренді надовго, бо тільки так наша шкільна освіта може йти в ногу з часом.

Всі школи лінійки розказували що діють в межах доповнень до програм МОН, в нашій же є тьюторська система супроводу, що працює на отримання нашими учнями безперечно важливих hard skills – таких як вміння вчитися, саморефлексувати та шукати ефективні способи вирішення будь-яких проблем чи поставлених задач спираючись на власні сильні сторони та розширюючи горизонти можливостей. З учасниками Ольга та Нікіта обговорили освітні програми та їх особливості, що в рамках класичних програм МОН та поза ними дають змогу відповідати запитам часу.
Хто такий тьютор
В наших планах – надалі активно розвивати та поширювати ідеї тьюторства.

Гречне спасибі Innovation Market за такий потужний захід, де можна побачити реальні інновації, торкнутися їх, зустріти однодумців та надихнутися!