Eco-cards 2019. Зустріч з Valentyn Frechka

Posted on
Фречка
Проект “Екопапір”

Якщо ви слідкували за нашими новинами на сторінці у facebook, то ви знаєте, що ми працювали над новим проектом “Eco-cards 2019” спільно з Малою академією наук України. Суть проекту полягає в тому, щоб виконати замовлення від компанії Streamline Ukraine на виготовлення кількох десятків новорічних листівок з переробленого паперу.

Для нас це унікальний досвід, адже ми (діти) вперше вели співпрацю з досить великою компанією, що зробило наш проект не тільки науковим, а й бізнес-проектом! Це вимагало від нас зовсім іншого рівня організованості процесу та загальної відповідальності, адже тоді у нас були чіткі задачі та обмежений час на їх виконання. Власне, це і вимагало від нас іншого підходу. Якщо раніше ми займалися експериментами без ніякого поспіху, то на той час ми мали чітко встановлений дедлайн та розподіл ролей між учасниками. Наприклад, технологи розробляли ідеальну технологію паперу, дизайнери займалися дизайном листівки, фінансисти контролювали забезпечення необхідними матеріалами тощо.
 
А зараз хотілося б зупинитися детальніше на технології. Чому? Бо ми мали нагоду отримати консультацію від автора методики виготовлення паперу з опалого листя, переможця багатьох наукових конкурсів, випускника МАН України, Valentyn Frechka. Він був дуже радий познайомитися з нашою командою та поділитися з нами своїм досвідом. Хоч Валентин і працює з іншим матеріалом (опалим листям), проте певні його поради, щодо вдосконалення нашої технології виявилися для нас надзвичайно корисними!
Виготовлення паперу з опалого листя

Ця зустріч була сповнена натхненням для обох сторін, після чого ми домовилися з Валентином про подальшу співпрацю! А тим часом в той самий день враховуючи всю корисну інформацію, отриману при зустрічі, ми продовжили експериментувати.
 
І що ви думаєте? Наш папір виходив все тоншим та міцнішим, поступово наближаючись до тих стандартів, яких ми прагнули!

Ще раз дякуємо Valentyn Frechka за плідну співпрацю, і з нетерпінням чекаємо на нові візити!